Blog

Odkurzacz do basenu – jaki wybrać?

Gdy tylko termometr za oknem zacznie wskazywać temperatury powyżej 20°C, a soczysta zieleń wokół domu będzie cieszyć oczy to znak, że czas najwyższy przygotować Twój akwen do sezonu. I znów będziesz musiał spędzić długie godziny na jego czyszczeniu… Nie martw się. Mamy dla Ciebie propozycję, która pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu i energii. To odkurzacz do basenu. Na rynku co do zasady występuje w wersji manualnej i automatycznej. W dalszej części materiału przedstawimy wady i zalety obu rozwiązań. Mamy nadzieję, że przekonamy Cię o konieczności jego zakupu i pomożemy wybrać urządzenie dopasowane do Twoich potrzeb.

Jak działa odkurzacz do basenu?

Zasada działania odkurzacza basenowego jest podobna jak w klasycznym odkurzaczu. Zasysa on wodę wraz ze znajdującymi się w niej zanieczyszczeniami. Są one zatrzymywane przez specjalne filtry, a czysta woda wraca z powrotem do obiegu Uwaga! Niektóre dostępne na rynku modele mogą wymagać podłączenia do pompy filtrującej.

Odkurzacz do basenu w szybki i dokładny sposób pozwala pozbyć się piasku, osadu, kawałków liści czy owadów pływających w wodzie lub osadzonych na dnie. Dba zarówno o estetyczny wygląd zbiornika, jak i zachowanie właściwych parametrów jakościowych wody. Regularne sprzątanie basenu bowiem zapobiega rozwojowi bakterii i glonów.

Niewątpliwą zaletą odkurzaczy do basenu jest brak konieczności spuszczenia całej wody ze zbiornika. To bardzo praktyczne i ekologiczne rozwiązanie. Znacznie zmniejszasz zużycie wody, a tym samym dbasz o środowisko naturalne.

Manualny odkurzacz do basenu

Manualny odkurzacz do basenu jest nazywany również ręcznym. To najprostsze z dostępnych na rynku urządzeń. Jak sama nazwa wskazuje wymaga użycia nieco siły, dlatego sprawdzi się przy basenach o niewielkiej powierzchni. W tym przypadku jakość wody jest uzależniona od jakości pracy operatora odkurzacza. Na korzyść tego urządzenia przemawia przystępna cena.

Podejmując decyzję o zakupie ręcznego odkurzacza basenowego należy zwrócić szczególną uwagę na kilka parametrów np. jego wagę. Im lżejszy tym łatwiej będzie nim sterować. Warto również wybrać model bezprzewodowy (na baterie lub akumulatory). Zapewnia on większą swobodę ruchów (nie trzeba martwić się o poplątanie kabla zasilającego). Poza tym nie wszystkie urządzenia umożliwiają sprzątanie całego zbiornika. Część z nich przystosowana jest tylko do oczyszczania dna, inna – ścianek. Sprawdź, który oferuje największą funkcjonalność.

Automatyczny odkurzacz do basenu

Coraz większą popularnością wśród prywatnych właścicieli basenów ogrodowych cieszą się automatyczne odkurzacze. Ich działanie jest bardzo zbliżone do robota Roomba, używanego do sprzątania domu lub mieszkania. Wystarczy ustawić odpowiedni program (dostosowany oczywiście do powierzchni akwenu i rodzaju zanieczyszczeń) i włożyć urządzenie do zbiornika. Całą pracę wykona za Ciebie. Poradzi sobie zarówno z brudem znajdującym się na dnie basenu, jak i na jego ścianach czy powierzchni wody. Specjalne szczotki, w które jest wyposażone umożliwia nawet pozbycie się zanieczyszczeń, które mocno przylgnęły do niecki. Ty natomiast możesz swoją uwagę poświęcić czemuś znacznie bardziej przyjemnemu.

Robot basenowy to dobry wybór dla właścicieli dużych basenów, którzy pragną by zbiornik był krystalicznie czysty o każdej porze dnia i nocy. Jego niewątpliwą wadą jest niestety stosunkowo wysoka cena, ale czym ona jest w porównaniu do zaoszczędzonego czasu i energii? Poza tym na rynku dostępne są modele, którymi można sterować za pomocą smartfona. Istnieje również możliwość integracji urządzenia z systemem Smart Home.

Firma Admar System posiada wieloletnie doświadczenie w budowie i serwisowaniu basenów. Znamy się na tym jak mało kto. Dzięki licznym kontaktom w tej branży jesteśmy w stanie zaoferować akcesoria basenowe najwyższej jakości w okazyjnych cenach. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem robota basenowego zadzwoń pod nr +48 691 444 416 lub napisz do nas. Chętnie przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Jeżeli Jesteś zainteresowany/a tym produktem, uzupełnij krótki formularz, a skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to tylko możliwe. 

Email*
Telefon
+48
  Treść wiadomości*
  Wyślij wiadomość

  Masz pytanie?

  Napisz do Nas!

  Email*
  Telefon
  +48
   Treść wiadomości*
   Wyślij wiadomość